Yüz Gençleştirme

Fokus Ultrason Hifu Yöntemi İle Yüz Germe

Fokus ultrason yöntemi FDA onaylı ve kanıtlanmış bir ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme yöntemidir. Fokus ultrason yöntemi ile tek seansta ameliyatsız yüz germe işlemi yapılmaktadır.

Yüz ve vücut bölgesinde yaş ve çevresel faktörlere bağlı olarak meydana gelen sarkma ve gevşemeler fokus ultrason hifu yöntemi ile tek seansta tedavi edilebilmektedir. Fokus ultrason yöntemi ile yapılan ameliyatsız yüz germe, gıdı toparlama, kaş kaldırma ve vücut kontürü işlemlerinin sonuçları oldukça memnun edicidir.

Fokus Ultrason Nedir?

Fokus ultrason; Yüksek yoğunluklu odaklanmış ses dalgaları demektir. (HIFU High Intensity Focused Ultrasound) Fokus ultrason yönteminde cildin dermis ve SMAS tabakalarına odaklanmış ses dalgaları gönderilir. Gönderilen bu ses dalgaları ise cildin alt katmanlarına inerek cildin sıkılaşmasını, toparlanarak daha gergin ve genç görünmesini sağlar. Fokus ultrason yöntemi FDA onaylı ve kanıtlanmış bir ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme yöntemidir.

Fokus ultrason uygulanan bölgede cilt dokuları uyarılarak kolajen üretimi tetiklenir. Böylece cilt sıkılaşarak sarkmalar tedavi edilirken cildiniz de yenilenir. Yüz, boyun, dekolte ve vücut bölgesindeki sarkma ve gevşemelerde fokus ultrason yöntemine başvurulmaktadır. Focus ultrason uygulaması tek seanslık bir uygulamadır. Sarkma ve gevşemelerin çok ilerlemiş olduğu kişilerde gerekli görüldüğü takdirde 2. veya 3. seans uygulanabilir. Fokus ultrasonun yarattığı sıkılaşma ve gençleşme etkisi ortalama 2 yıl kadar sürmektedir.

Fokus Ultrason Nasıl Yapılır?

Fokus ultrason uygulaması cihaz başlıkları cilde temas ettirilerek yapılır. Uygulama yapılacak bölgeye göre süresi değişiklik gösterebilir. Tüm yüz germe işlemi ortalama 30-45 dakikada tamamlanmaktadır. Fokus ultrason cihazının başlıkları ile cildin 9 mm, 6mm, 4.5mm, 3mm ve 1.5mm altına fokuslanmış enerji gönderilir. Hangi bölgelerde kaç mm derine uygulamak gerektiğine ihtiyacınıza göre doktorunuz tarafından karar verilerek uygulanır.

fokus ultrason

Fokus Ultrason Nasıl Çalışır?

Fokus ultrason yapılan bölgede cildin belirli derinliklerine gönderilen odaklanmış ses dalgaları, cilt altındaki taşıyıcı bağ dokusunun bulunduğu derinliklere ulaşarak kontrollü ısı hasarları oluşturulur. Böylece kolajen üretimi tetiklenerek hem sarkma ve gevşemeler tedavi edilir hem de güçlü bir sıkılaşma lifting etkisi oluşarak ameliyatsız yüz germe etkisi oluşur. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan zarar görmez. Fokus ultrason ameliyatsız yüz germe uygulaması sırasında hissedilen acıyı uygulamayı yaptıranlar “hafif iğne batması” ve “elektriklenme” olarak tanımlamaktadırlar. Tercihe bağlı olarak bölgesel anestezi yapılarak sıfır acı ile uygulamayı yaptırmak mümkündür.

Ameliyatsız Yüz Germe Süreci

Kliniğimize sarkma ve kırışıklık şikayeti ile gelen kişilerin hangi tedaviye ihtiyacı olduğunu anlamak için önce yüzünün 3 boyutlu fotoğrafını çekiyoruz. Böylelikle doğal ve altın oranını yakalamak için hangi bölgelerde ne kadar uygulama yapılmaya ihtiyacı olduğunu anlıyoruz. Sonrasında ise bu uygulamaları kullandığımız programda simüle ederek nasıl bir sonuca ulaşacağınızı daha uygulamaya başlamadan size gösteriyoruz.

fokus ultrason

Ortalama 30-45 dakika süren ameliyatsız yüz germe işlemi sonrası kişinin ihtiyacına yönelik özel karışımlarla tedavi desteklenir ve sonlandırılır. İşlemlerin ardından lifting etkisi hemen görülmeye başlar ve sonraki 60 gün boyunca her geçen gün cildiniz daha gergin ve genç görünür.

Uygulama yapıldıktan 45-60 gün sonra sizi kliniğimize ikinci bir kontrole çağırırız. Bu kontrolde 3 boyutlu fotoğraflama ve cilt analizi yaparak uygulamanın sonuçlarını ve aradaki farkı net bir biçimde görüyorsunuz. İkinci kontrol ile birlikte cildiniz daha da parlıyor ve sizi mutlu edecek o harika sonuç alınmış oluyor.

Fokus Ultrason Faydaları

 • 2 yıl kadar süren güçlü bir sıkılaştırma etkisi vardır.
 • Ciltteki sarkma ve gevşemeler toparlanır.
 • Bağ dokuları uyararak ciltte elastin ve kolajen üretimini tetikler.
 • Derin olmayan İnce kırışıklıkları açarak gerginleştirir.
 • Cildin elastikiyetini arttırır.
 • Yüz hatlarını ön plana çıkararak daha genç bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Fokus Ultrason Hangi Bölgelere Uygulanır?

HIFU yöntemi yüz ve vücut bölgelerinde gevşeme ve sarkmaların tedavisinde kullanılır. Fokus ultrason ile ameliyatsız sıkılaştırma yapılan bölgeler şu şekildedir;

 • Kaş Kaldırma: Kaş ve alın bölgesine uygulanırsa kaş kaldırma etkisi oluşur.
 • Göz Çevresi Kırışıklıkları: Göz çevresine uygulanırsa alt ve dış göz kapağı kırışıklıkları tedavi edilir.
 • Dekolte Kırışıklıkları: Dekolte bölgesine uygulanarak dekolte kırışıklıkları düzeltilir, sıkılaşma ve gençleşme sağlanır.
 • Gıdı Sarkması: Gıdı bölgesindeki sarkma ve gevşemeler için boyun bölgesine uygulanarak sıkılaşma ve gençleşme sağlar.
 • Ameliyatsız Yüz Germe: Yüz hatlarını öne çıkarmak, çene ve yüz sarkmaları için yüz ve yanak bölgesine uygulanır.
 • Karın Germe: Karın bölgesindeki sarkmaların tedavisinde ve sıkılaşmasında etkilidir.
 • Kol ve Bacak Sarkması: Kol ve bacak içi bölgelerindeki sarkmaların tedavisinde de oldukça başarılı bir yöntemdir.

Fokus Ultrason Kimlere Yapılmaz?

 • Uygulama yapılacak bölgede açık yarası olanlar
 • Uygulama yapılacak bölgede metal stent veya implantı olanlara (diş implantı sorun teşkil etmez)
 • Cildinin altında elektrikli implant bulunanlar
 • Botoks yapıldıktan sonraki 2 hafta
 • Gebelik veya emzirme döneminde olanlar
 • Kalıcı dermal dolgusu olanlar
 • Anti-tromboz yani pıhtılaşma tedavisi alanlar
 • Sistemik enfeksiyonu olanlar
 • Aktif deri enfeksiyonu olanlar
 • Kanama bozukluğuna sahip kişiler

Fokus Ultrason Fiyatları

Ameliyatsız yüz germe fiyatları şikayetinize dolayısıyla da tedavi yöntemine göre değişiklik göstermektedir. Bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Benzer Uygulamalar

dr. gönül ateşsaçan'a sor

Dr. Gönül Ateşsaçan Sorularınızı Yanıtlıyor, Cevaplar aşağıda!

 1. Begüm dedi ki:

  Ameliyat olmak istemeden yüzümü gençleştirmek istediğim için ameliyatsız çözümlere odaklandım. fransız askısı ve fokus ultrason arada kaldığım iki uygulamaydı. burada iki uygulamada mevcut, ama gönül hanım fransız askısının bana daha iyi sonuç vereceğini söylediği için ip askı yaptırdım. şimdilik 1 hafta oldu daha çok yeni, ama şuana kadar her şeyden cok memnunum.

  1. Yorumunuz için teşekkürler, kontrol seanslarını bekliyoruz, sakın ihmal etmeyin. Sevgiler

 2. Nesime Çelik dedi ki:

  Full yüz hifu ameliyatsız yüz gerdirme ve yüz mezoterapisi yaptırdım şuan tam 2. aydayız ve yüzümdeki değişiklik inanılmaz. Bu kadar büyük bir beklentim yoktu. çok memnun kaldım.

  1. Merhabalar, Memnun kalmanıza ve istediğiniz sonucu almanıza sevindim 🙂 Yorumunuz için teşekkürler.

 3. Nur dedi ki:

  Merhaba Gönül Hanım, bu uygulamanın kalıcığı 2 yıl diyorlar gerçekten böyle mi? 2 yıl çok az değil mi? Kalıcılık süresini arttırmak için ek bir uygulama yaptırmayı önerir misiniz?

 4. Deren dedi ki:

  Hifu yöntemiyle yüz germe yaptırmanın herhangi bir yan etkisi var mı korkmam gereken veya önlem almam gereken?

 5. Sema dedi ki:

  bazı yüz işlemlerinden sonra güneşe çıkmama gibi önlemler bu işlemde de var mı?