Zayıflama

Aristo Diyeti ile Zayıflama

“Aristo Diyeti” İnsan Hayatına dokunan, kurtaran ve koruyan sürdürülebilir bir yaşam kılavuzudur. Aristo Diyeti ile beslenme kültürünüz değişir, sağlığınız korunur. Aristo diyeti ile bir haftada 1, bir ayda 2 beden incelirsiniz!

ARİSTO DİYETİ NEDİR?

Aristo Diyeti Yaşam Programı genetik yapınıza ve yaşam tarzınıza göre uyarlanmış bir kodlama sistemidir.

Aristo Diyeti, ruhu temizleme sanatıdır. Ruhumuz nasıl kirlenir sorusu ise bilinçaltımızın anne karnına girdiğimiz andan itibaren kayıt almaya başlamasıyla ilgilidir. Hem atalardan getirdiğimiz, hem bu toplumdan gelen kayıtlarla, hem de yaşam şeklimizle bu anı ve bu yaşamı şekillendiriyoruz. DNA’mızda kaş ve göz rengi gibi atalardan getirdiğimiz tüm kalıpları, kayıtları ve karmaları taşıyoruz. Bunun dışında toplumun bilinçaltı kayıtlarını da alabiliyoruz. Diyelim başka ülkede doğdunuz ancak bu topraklarda yaşıyorsanız, Anadolu’nun bilinçaltını genel olarak kayıtlarınıza alabiliyorsunuz.

ARİSTO DİYETİ NASIL ZAYIFLATIR?

Bu yaşam programı, kişinin beden tipine ve ihtiyacına göre saptanan eksikliklere uygun ve hızlı, yağdan verdiren bir beslenme şeklidir. Tek tip beslenme değildir. Detokslar ile toksinler kolayca atılır. Zihinsel ve bedensel hafifleme sağlayan kombine bir zayıflama yöntemidir. Klasik diyetlerde yaşanan kilo verememe, direnme, açlık hali, yorgunluk ve el ayak titremesi gibi durumlar Aristo Diyeti‘nde yaşanmaz.

aristo diyeti

Kaygı ile yapılan diyetlerde kilo verip alırsınız, Aristo Diyeti’nde ise kaygıdan bağımsız sadece kendiniz için bedeninizi değiştirirsiniz. İlk ay kişinin kilosunun yüzde 10’u gider. (yani 100 kg ise 10 kg verir) Frekans dengeleme yöntemi olan “Manyetik Biyorezonans” ile kişinin hormonları ve stres düzeyi dengelenir. Sonuçta kişinin kan şekeri normalleşir, açlık hissetmez, uykuları düzene girer, kaygı seviyesi düzelir. Alerjileri, yatkın oldukları tıbbi durumlar açığa çıkar.

Tekdüze diyet yerine faz 1 ve faz 2 gibi; bazen vegan, bazen protein içeren, bolca mineral ve vitamin destekli, detoksları olan bir diyettir. Koruma dönemlerinde aralıklı açlık diyeti yapılır. 6-8-12 saat açlık yapılarak organların kendini temizlemesi sağlanır. Uyku saatleri, beslenme tarzı ile hareket edilmesi, özellikle yüzden değil, bölgesel kilo vermeyi sağlar.

Önemli olan hastanın ihtiyaçlarını belirleyerek destek tedavilerini vermektir. Herkesin şişmanlığı kendine özgüdür, kişiye özeldir. Bu yüzden Aristo Diyetinde kişiye özel bir çalışma yapılması, buna özel bir liste ve destek tedavileri belirlenmesi gerekmektedir.

Detaylı bilgi için Aristo Diyeti internet sitesini (aristodiyeti.com.tr) de inceleyebilirsiniz.

ARİSTO DİYETİ İLE İLGİLİ SORULAN SORULAR

Ne Kadar Zayıflatır?

Aristo diyeti ile haftada 1 beden, bir ayda ise 2 beden incelebilirsiniz. Bir ayda kilonuzun ortalama %10 unu vermeniz beklenir. Örnek 70 kilo olarak başladığınız Aristo Diyetinde ilk ay 7 kilo verirsiniz ve 63 kiloya düşersiniz.

Sonuç Ne Zaman Alınır? 

Aristo Diyeti özellikle sebze ve meyve tüketilmesini öneren bir diyet programıdır. Ne yazık ki birden vejeteryan olamıyoruz ama özellikle karbonhidratı çok az alıp proteini düşük alırsak Aristo Diyeti ile başarı mümkün. Gözle görülür sonuç almaya 3. haftadan itibaren başlanır.

Aristo Diyeti ile ilgili Sorunuz mu Var?

Benzer Uygulamalar

dr. gönül ateşsaçan'a sor

Dr. Gönül Ateşsaçan Sorularınızı Yanıtlıyor, Cevaplar aşağıda!

 1. aysel dedi ki:

  Merhaba Gönül hanım sizi uzun süredir severek takip ediyorum. Gerek tv programlarınızı gerek kitabınızı.. Aristo diyeti sayesinde kitabınızı okuyarak ve uygulayarak bende 12 kilo kadar verdim. Yaklaşık 3 aydır da hala devam ediyorum. Umarım hayatım boyunca da bu motivasyon ile devam edebilirim. Aristo diyeti gerçekten diğer diyetler gibi değil, zorlanma ve acıkma vücut alıştıktan sonra asla olmuyor.

  1. Merhaba Aysel Hanım, Sizi tebrik ederim! Aristo Diyeti tam da söylediğiniz gibi hayatınız boyunca uygulamanız gereken bir yaşam tarzı.

 2. Süheyla korkmaz dedi ki:

  Beni Aristo Diyeti ile tanıştıran harika doktorum! Teşekkürler.

 3. Münevver dedi ki:

  Yaptığı programı da seve seve izliyorum çok bilgilendirici içerikleri var. Gönül Hanım doktorum olmasa bile aristo diyeti kitabını yapıyorum 1 aydır ve 9 kilo verdim şu ana kadar. Ben de inanamıyorum valla ama çok mutluyum ve en önemlisi de sağlıklıyım.

 4. Beyza bora dedi ki:

  Bel çevremin genişlemesi üzerine Gönül Hanıma geldim ve yağlanma oldupunu söyledi hemen aristo diyetine başladık. Hem kilo verdim hem de daha sağlıklıyım şu an kesinlikle.

 5. Necla dedi ki:

  Bu aristo diyeti müthiş bir şey ya. Aç kalmadan 10 kilo verdim ve hayvansal gıda olmadığı için daha bir bütçeye uygun malum et, tereyağı zaten çok pahalı. Daha bitkisel beslenmiş oluyorsunuz hem biraz da detox gibi oluyor. Kesinlikle öneriyorum.

 6. Buğse dedi ki:

  Sağlıklı bir yaşam için Aristo diyetini kesinlikle tavsiye ediyorum. İlk başta zor geliyor vücut alışık olmadığı için ama sonradan alışıyorsunuz bu seferde bırakamıyorsunuz ahahah. Besinler de çok güzel,sağlıklı. Herkes yapmalı.

  1. Güzel yorumunuz için teşekkürler.

 7. Dr. Ayfer Ertunç dedi ki:

  Merhaba Gönül hocam, ben Doktor Ayfer Ertunç, 2 sene önce sizinle aristo diyetine başlamıştım, beni hatırladınız umarım 🙂 2 yıl geçti ve verdiğim 28 kiloyu hala almadım ve aristo diyetine devam ediyorum. Resmen hayatım değişti, bu şekilde sağlıklı beslenmeye ve yaşamaya resmen aşık oldum. Bunların hepsi sizin sayenizde oldu, size teşekkür etmek için buradan iletişime geçtim. Sevgiler..

  Dr. Ayfer Ertunç

  1. Merhabalar Ayfer Hanım, Elbette hatırladım, umarım iyisinizdir. Aristo Diyeti yaşam programına devam etmenize ve en önemlisi hayatınıza uygulamayı başarmanıza çok sevindim. Sizi tebrik ederim. Müsait olduğunuzda da kliniğimizi ziyarete beklerim, sizi özledik 🙂

 8. Hanife Tuğrul dedi ki:

  merhaba gönül hanım, aristo diyetinin kitabını arıyorum her yerde ama hep tükenmiş. nereden satın alabilirim?

 9. Aylin Durgun dedi ki:

  Merhaba Gönül Hanım, aristo diyetini internette zayıflama ile ilgili araştırma yaparken öğrendim. Birçok kişinin ve birkaç ünlü ismin de bu diyetle zayıfladığını öğrenince araştırmalarıma devam ettim. Şimdi artık bu programa başlamaya hazır olduğumu hissediyorum.. Süreç nasıl işliyor yardımcı olabilir misiniz?