Dr. Gönül Ateşsaçan / Tek Seansda Ameliyatsız Zayıflama- Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor.

Bölgesel Yağlanmayı Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Spor elbette önemlidir ama zaten yoğun iş yaşamında ne spora vakit ayıracak durumumuz ne de konumumuz buna müsait olamamaktadır.

Peki ne yapmalıyız, bölgesel yağlanmanın önüne nasıl geçebiliriz? Mümkün olduğunca hayatımızda egzersize yer açmalıyız. Mesela işe her gün araba ile gitmek yerine haftada birkaç gün de olsa toplu taşıma araçlarını kullandığımızda güne hareketle başlayabiliriz. Ofis içerisinde her yarım saatte bir ayağa kalkarak dolaşmamız beynimize olumlu sinyaller göndererek metabolizmanın aktif bir şekilde çalıştığını fısıldayacaktır. Unutmayın ne kadar hareket ederseniz o kadar sağlıklı olursunuz.

Artık Çok Geç… Demeyin!

Buraya kadar vücudunuzdaki bölgesel yağlar için sizin neler yapabileceğinizi anlattık. Şimdi tıbbın sizin için neler yapabileceğini anlatalım. Bölgesel yağlanma tedavilerinde bir çok yöntem olmakla birlikte soğuk lipoliz uygulaması çok başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar, diğer dokulara zarar vermeden soğutarak vücuttan atılmasını sağlayan etkili bir zayıflama yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Ne Vaat Ediyor? Nasıl Etki Ediyor?

Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor. Lenf drenaj yöntemiyle de bozulan yağların vücuttan atılımı gerçekleşiyor. Tedavi sonrasında 2 ila 4 cm. incelme sağlanıyor.


Soğuk Lipoliz Seans Sayısı
Soğuk Lipoliz Her Bölgeye Uygulanabilir mi?

Soğuk lipoliz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte daha ziyade bölgesel yağların bulunduğu;
- Karın, 
- Kalça,
- Bel,
- Bacak,
- Sırt, 
- Kollarda uygulanmaktadır.

Soğuk lipoliz yaygın yağlanma olan ve obez tanılı hastalarda başarılı değildir.

Kişinin ihtiyacına göre minimum 1 maksimum 5 seans olarak gerçekleşebilir.

Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Seans süresi tedavi edilecek bölgenin kalınlığına göre her bölge için 1-2 saat . Tedavi sürecindeki seans sayısı ve aralıkları muayene sonrası kesinleşir.En erken 15-30 aralıklı uygulanabilir aynı bölgede